fbpx

Якщо ми говоримо про продажі в IT, то спілкування відбувається безпосередньо з клієнтами й колегами, а отже, потрібно бути готовим до стресових ситуацій. Тож ні та ні — продажем IT-продуктів і послуг буде займатися спеціальний менеджер з продажу в IT або сейлз-менеджер. І компанія IAMPM розповідає читачам Work.ua про особливості роботи цього фахівця. Це корисно, оскільки в цьому разі ви не пропустите цікаву пропозицію.

Але навіть найбільші величини більш, ніж вдвічі відрізняються від того, що Senior отримує за кордоном. Фокусується на продажах від $100k і побудові довгострокових відносин із клієнтами. Менеджер як «частина конвеєра» відповідає за конкретну функцію чи етап продажу.

Завдання SDR-а складніше ніж у лідгена, який робить механічний outreach. Така вакансія буває в молодих компаніях із відділом продажів, який тільки формується та набирає обертів, або з дуже швидким і простим циклом продажів. Відмінна можливість багато чого навчитися за короткий час і вибрати, куди хотілося б зростати далі. Сподіваємося, що після прочитання статті стало зрозуміліше, чим займаються сейлзи та чи підійде вам ця професія. Якщо ж ви твердо вирішили, що продажі в IT — це те, чим хочете займатися, але вам не вистачає фактичних знань, існує безліч вебінарів, статей і курсів. Уміння продавати сьогодні — це вміння переконати клієнта в тому, що він має потребу в товарі або продукті, не кажучи йому про це прямо.

Побудувала Business Development відділ, хоча напочатку була єдиним біздевом у компанії. Має свої секрети та дієві інструменти пошуку нових клієнтів у компанію. Понад eight років в сфері Business Development та Sales онлайн продуктів для B2B. Працювала з такими компаніями як MEGOGO, Uber, Payoneer.

зщо робить it sales manager

Показуємо, які підходи та інструменти краще використовувати для залучення і ведення клієнта по воронці. Підкажіть, а якщо клієнт хоче платити Sales Manager лише відсоток. Директорам компаній без сейлза пропоную спочатку вакансія IT Sales Manager самим вивчити англійську, набути певних скілів в комунікації та найняти лід-гена. Ще в IT є популярною система градацій (grade). Якщо Sales продав контрактів на суму N, відсоток один, а якщо на суму NN — відсоток інший.

Менеджер З Продажу It-послуг

За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих шукачів з досвідом роботи менеджером з продажу. Опишіть свій досвід і навички — це підвищить ваші шанси одержати роботу мрії. Натискаючи кнопку «Підписатися», ви приймаєте правила сайту та політику конфіденційності.

Може навчити писати листи, на які клієнти точно відповідатимуть. Досить часта причина вигоряння та неуспішності сейлзів. У будь-якій із категорій Sales Manager може покривати весь цикл продажів або відповідати лише за конкретний етап. Чи продажами займатиметься сейлз-менеджер, не знайомий зі сферою IT? Але він же навіть ще не знає, що саме продавати.

Адже будь-яка розробка повинна зрештою приносити доходи. А як вона буде приносити доходи, якщо її не продавати? Тож глобальна місія менеджерів з продажів у IT — набагато вагоміша, ніж може здаватись. Постійно практикує різноманітні підходи для пошуку і залучення нових лідів для досягнення високих результатів сейлз команди. Починати будувати систему з лідогенератора — така собі ідея.

Як Стати Сейлз Менеджером?

За кожним з етапів обов’язково має проводитись контроль задоволення клієнта взаємодією з компанією (NPS). Подальше супроводження, повторні продажі, додаткові продажі. Щоб зберегти вакансію, треба увійти або зареєструватися.

Мало хто з сейлзів в IT знає, як писати код. На співбесіді вас не попросять налаштувати докер або створити застосунок для імпорту файлів за 15 хвилин. Все, що вам потрібно, — мати базові знання в IT, щоб правильно проконсультувати клієнта з приводу термінів, бюджету та подальшого плану співробітництва в цілому. Спілкування менеджера з клієнтом ніколи не відбувається просто так, раптово.

Тільки проявивши себе як успішного менеджера з продажу послуг – можна розраховувати на гарний фінансовий результат. Проте якщо ти хочеш себе показати і впевнений що дана посада, це саме про тебе – заповнюй заявку на співбесіду і ми запросимо тебе на тестовий день. Щоб опанувати професію сейлза, достатньо пройти кілька спеціальних курсів з продажу. Якщо хочеш увійти в сферу швидко, бери участь в Sales School by STUD-POINT.

Як Стати It Gross Sales Менеджером: Гід По Професії

Перший крок, який не передбачає активного залучення та продажів, — це пошук потенційних клієнтів, робота з відкритими джерелами даних, моніторинг нішевих ресурсів. Тож лідогенератор (особливо в продуктових IT-компаніях) — це добрий старт у професії. Велике дослідження DOU показує невтішну статистику по зарплатах Sales Manager. Якщо подивитись лише на Київ, то цифра трохи зростає — медіана $1100, зокрема для фахівців з досвідом до 1 року — $700. Для київських Senior з досвідом 5-10 років максимальні значення за деякими посадами досягають $3000—$3500 (при медіані $1500—$1700).

  • Так, ми видамо вам сертифікат про проходження курсу.
  • Співпрацював з низкою великих міжнародних компаній, серед яких Tp-Link, Asus.
  • Часто сейлз у функціональній команді зростає від лідгена до SDR-а, потім, як правило, в Sales Executive або в інші ролі у продукті/компанії.
  • Перший крок, який не передбачає активного залучення та продажів, — це пошук потенційних клієнтів, робота з відкритими джерелами даних, моніторинг нішевих ресурсів.
  • Досить часта причина вигоряння та неуспішності сейлзів.

Всього 7 лекцій і ви в рядах “морських котиків” менеджменту. На просторах інтернету існує безліч інформації, яка вчить, як стати топовим продажником, але наш курс навчить вас не просто продавати, а враховувати специфіку IT компаній. Незнання IT реалій і технічної сторони процесу розробки найчастіша причина відмови на співбесідах, як показують опитування фахівців з найбільших аутсорсингових компаній. Весь курс вас буде підтримувати особистий куратор, а після – ми допоможемо зі складанням резюме і порекомендуємо вас партнерам IAMPM. Head of CSM in SalesNash, спікер на курсах SalesMan ті BDSM. Працювала з клієнтами в продуктовій компанії Competera, будувала сейлз-процеси й лідген в американському стартапі Hideez та займалася Sales Development у Very Good Security.

Якщо ви не маєте досвіду продажів або не дуже знайомі зі сферою ІТ, то вам потрібно зрозуміти специфіку галузі, як працюють продажі (зокрема в ІТ). Крім того, необхідно вивчати продукт, зрозуміти як відбувається процес його розробки і володіти мінімальною технічною термінологією. Нерідко можна почути відгуки IT Sales про те, що у компанії їх недооцінюють, але це дивно і не логічно.

Також можуть бути передбачені додаткові бонуси й нарахування за виконання чи перевиконання плану тощо. У статті хочу зосередитися на функціональних командах як найефективніших та найпоширеніших на ринку. Часто сейлз у функціональній команді зростає від лідгена до SDR-а, потім, як правило, в Sales Executive або в інші ролі у продукті/компанії. В Україні менеджер з продаж в айті зовсім відрізняється від менеджера з продаж в країнах першої ланки. Адже в більшості у наших IT компаніях людей просто перепродають іншим IT компаніям за кордоном на аутсорс. Адже усім потрібно якісно донести до потенційних покупців з B2B та B2C переваги їх продуктів простими словами, без складних технічних термінів.

За мовою сейлза можуть оцінити цілу компанію. Якщо він невпевнений у своїх висловлюваннях і губиться під час відповіді, закрадається сумнів з приводу компанії в цілому. Чому співробітник, який працює в компанії, знає все про її процеси, не може дати чітку відповідь?

Потрібно шукати вакансії, де знання CRM-систем буде вказане як «бажане, але необов’язкове» і вчитися вже в процесі роботи. Якщо в описі посади цього пункту нема, краще уточнити в HR-а. У нас такі люди дійсно працюють і навіть дуже успішно. Проте тут треба розуміти що все залежить тільки від тебе, тому що зазвичай відбір на такі посади не простий, оскільки робота надвіповідальна.

Подальше супроводження пулу власних клієнтів — це також функція Sales. Менеджер з продажу – ідеальна професія для жвавих людей, які люблять досягати поставлених цілей і обожнюють багато спілкуватися. Представники цієї сфери мінімально пов’язані з паперовою роботою та бюрократією. Вони постійно комунікують з цікавими й різними людьми, заводять знайомства і можуть планувати свій дохід, адже знають – їх заробіток повністю залежить від кількості продажів. Окрім цього, у багатьох компаніях на посаду сейлза беруть без вищої освіти та й отримати підвищення до керівника відділу чи регіонального представника можна за рік-два.

Основна задача IT Sales manager (сейлз-менеждер, він же менеджер з продажу послуг компанії), абсолютно така ж як і в інших сферах діяльності бізнесу. Потрібно знаходити та надавати компанії нових клієнтів у сфері тих послуг, які надає твоя компанія. Відповідно після знаходження клієнта, надається супровід і перемовини від Сейлз-менеджера до укладання угоди компанією.

Перш ніж поспілкуватися з потенційним покупцем товару або послуги, сейлз повинен отримати інформацію про цільову аудиторію компанії, її болі та цілі. Професіонал не скаже навіть «здрастуйте», поки не пропрацює варіанти розвитку розмови. Якщо сподобалась якась конкретна компанія, але невідомо, чи є у неї вакансії, нормальною практикою буде звернутись до неї через LinkedIn.